biuro@taon.com.pl   +48 695 449 034 Pon-Pt : 8:00-15:00    


TAON

Powstanie firmy w obecnej postaci wynikło z uzyskanego doświadczenia w projektach oraz w wykonawstwie zagadnień "niszowych" tj. instalacjach przemysłowych, portowych i innych nietypowych.

OFERTA DLA:

- instytucjii / przemysłu

- osób prywatnych

TAGI

  • projekt
  • wykonawstwo
  • pomiary
  • budowa
  • kierowanie robotami

KONTAKT

mobile phone : +48 695 449 034

e-mail : biuro@taon.com.pl


 

Już dziś zapytaj i dowiedz się więcej!

 Projektujemy oraz wykonujemy systemy ogrzewania elektrycznymi promiennikami podczerwieni. Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji przeanalizujemy opłacalność inwestycji zmiany ogrzewania. Jako model służy nam  najstarsze, naturalne źródło ciepła – SŁOŃCE. Przy opracowywaniu projektu ogrzewania wykorzystujemy najnowsze „nowinki” z techniki grzewczej.

     Specjalizujemy się w wykorzystaniu promienników w przemyśle, między innymi w ogrzewaniu technologicznym: w procesach produkcyjnych, rozmrażaniu ładunków masowych, strefy załadunku, obszaru przebywania ludzi, ogrzewaniu hal składowych i produkcyjnych.

 

Budowa systemu ogrzewania promiennikami elektrycznymi nie wymaga pozwolenia na budowę.

 

Krótka charakterystyka systemu:

      Każdy z nas widzi i odczuwa , jak słońce i jego promienie z powodzeniem ogrzewają nas oraz nasze otoczenie. Promienniki podczerwieni pracują przez ogrzewanie powierzchni ciał stałych zamiast powietrza, co daje delikatne, naturalne odczucie ogrzewania z wysokim poziomem komfortu i oszczędności energii 25-50% (w stosunku do ogrzewania konwekcyjnego).

      Grzejniki podczerwieni działają na tej samej  zasadzie jak słońce. Oznacza to, że wysokość pomieszczenia nie jest już problemem, ponieważ promienniki będą ogrzewać całą powierzchnię będącą w zasięgu,  bez udziału ogrzewania powietrza znajdującego się pomierzy źródłem i ogrzewaną powierzchnią.
Ogrzewanie promiennikowe zapewnia naturalne ogrzewanie, na całej powierzchni, z odczuciem komfortowego ciepła, bez zimnych miejsc lub przeciągów, a powierzchnie  w pomieszczeniu pozostają czyste i nie zapylone.
 
      Odczuwalna przez nas  temperatura jest wyższa przy ogrzewaniu podczerwienią niż przy ogrzewaniu konwekcyjnym i jest możliwe zapewnienie komfortu cieplnego przy pracy mimo tego, że można utrzymywać temperaturę otoczenia niższą o około 3 - 6 ° C w stosunku do konwencjonalnego ogrzewania.

Oferujemy tylko produkty najlepszych firm, które posiadają atesty.


KRÓTKIE PORÓWNIANIE DWÓCH SYSTEMÓW OGRZEWANIA
 
OGRZEWANIE KONWEKCYJNE

Kiedy pomieszczenia są ogrzewane konwencjonalnie np. gorącym powietrzem, gorące powietrze unosi się ku sufitowi  pozostawiając niskie temperatury na poziomie posadzki. Efekt ten skutkuje  bardzo niskim poziomem komfortu ogrzewania oraz niepotrzebnych wysokich kosztów eksploatacji, złych warunków  pracy, dodatkowo również stwarza możliwość generowania przeciągów i związanej z tym obniżonej  wydajności pracowników, ze względu na zwiększoną nieobecność z powodu problemów z zdrowiem. Ten sam efekt uzyskujemy przy ogrzewaniu tradycyjnym - przez grzejniki wodne. Do znaczących wad należy zaliczyć także dużą bezwładność systemu wodnego.

OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE

Promiennniki podczerwieni zapewniają ciepło, tam gdzie jest potrzebne - bezpośrednio w strefie roboczej lub pobytu. W zależności od powierzchni, którą chcemy ogrzać możemy zapewnić komfort termiczny oraz zapewnić duże  oszczędności energii i ( w porównaniu do konwencjonalnych systemów grzewczych).
Bardzo cenną zaletą jest mała bezwładność cieplna układów ogrzewania przez promieniowanie, szczególnie promienników podczerwieni oraz w mniejszym stopniu płyt promieniujących. Mała bezwładność cieplna promienników pozwala na zastosowanie ich także przy ogrzewaniu dorywczym; promienniki podobnie jak oświetlenie dają żądany efekt natychmiast po włączeniu.

Dowiedz się więcej o ogrzewaniu promieniowaniem i jak można z niego korzystać. Prosimy o telefon lub wiadomość.